Partnerzy

Pracuję holistycznie, nie zajmuję się pojedynczymi organami – tego nauczyła mnie moja miłość – filozofia i medycyna chińska. Dlatego mimo że wschodni system myślenia, a więc leczenia opiera się na traktowaniu całościowo, w swojej praktyce patrzę jeszcze szerzej. Medycyna chińska i naturoterapia to nie tylko akupunktura, zioła czy moksa. Starożytni i współcześni terapeuci, naturopaci zalecają pacjentom dodatkowo na przykład zabiegi oczyszczania układu pokarmowego, zwłaszcza jelit z zalegających toksyn, pasożytów, śluzu i żywieniowych błędów, lecznicze posty i głodówki (pod opieką specjalisty), masaże, akupresurę, aurikuloterapię (akupunkturę ucha), ceremonie na łamach Natury i oczywiście głęboki rozwój duchowy.

Współcześnie zachęcam także do pracy nad sobą podczas sesji coachingu, psychoterapii, a nawet… ceremonii szamańskich. Oczywiście każdy wybiera to, co w danym momencie życia jest dla niego najlepsze, dostępne i najbardziej przydatne. Nie zawsze jedna metoda da taki sam efekt u wszystkich. Rekomenduję Wam tylko to, co mnie samej przyniosło korzyści oraz gabinety i specjalistów, których poznałam osobiście, od których sama się uczyłam, do których kieruję moich najbliższych, by dopełnić kurację. Dodatkowo pomoc u naszych Partnerów przyspiesza efekty moich zabiegów! Powołujcie się na mnie! 🙂

Dzielę się więc z Wami kontaktami do:

Yi Liu Kabacińska – moja pierwsza terapeutka medycyny chińskiej. To dzięki Niej uniknęłam wycięcia tarczycy, wyleczyłam Hashimoto i pokochałam medycynę chińską. Ma ogromne kliniczne doświadczenie. Jeden rzut oka na pacjenta pozwala Jej czytać choroby i dolegliwości jak z odczytu RTG, tomografu czy innych specjlalistycznych urządzeń 🙂 Przyjmuje w Poznaniu w dwóch przychodniach, wymaga wizyt kilka razy w tygodniu przez dłuższy czas. Oprócz zabiegów akupunktury, aurikuloterapii i ziołolecznictwa, zaleca także głodówki, nawet wielotygodniowe! Jest niezwykle skuteczna. Niestety – wizyty są drogie. Miesięczna kuracja to wydatek ponad pięć tysięcy złotych. Zdrowie jest jednak bezcenne…

Preeti Agrawal – ginekolog, kobieta z Miłością w pięknych, mądrych, hinduskich oczach. Odkryła przede mną kilka prawd o mnie samej, podrzuciła ważną literaturę, skutecznie łączy zdobycze ayurwedy, medycyny chińskiej z medycyną zachodnią. Przyjmuje we Wrocławiu, zajmuje się niepłodnością w bardzo holistyczny sposób – także poprzez duchowość, pracę z emocjami. Prowadzi Fundację Kobieta i Natura, organizuje konferencje poświęcone zdrowiu w podejściu holistycznym, Jej klinika oferuje także leczenie nowotworów i chorób przewlekłych.

Pracownia Drugi Oddech – zabieg hydrokolonoterapii

Zdrowe, czyste jelita to podstawa zdrowia. Nazywane są drugim mózgiem, mają więcej połączeń nerwowych, niż naczelny organ w naszych głowach. Nie ma możliwości wyleczenia alergii, astmy, chorób psychicznych w tym autyzmu, immunologicznych (Hashimoto, RZS, ATP, etc) bez gruntownego uzdrowienia jelit. Wiecie, że każdy z nas nosi w jelitach średnio 5 kg zalegających resztek?! Systematycznie zatruwają nasz cały organizm, powodując wiele dolegliwości (od trądziku przez nietolerancje pokarmowe, migreny, anemię, po nowotwory…). Pierwszym krokiem jest aktywne oczyszczanie, by pozbyć się zalegających, niestrawionych, gnijących mas kałowych, toksyn, pasożytów, grzybów… Domowe lewatywy, choć przydatne, nie poradzą sobie z problemem całkowicie, dlatego warto przeprowadzić zabieg hydrokolonoterapii. UWAGA. Polecam tylko bezpieczną hydrokolonoterapię bezciśnieniową! Woda wprowadzana do jelit jest filtrowana, ozonowana, zakwaszona, dzięki czemu skutecznie usuwa złogi. Zabieg jest nieinwazyjny, dyskretny, a samopoczucie po nim…sami sprawdźcie. I cieszcie się płaskim brzuchem, lekkością i polepszeniem trawienia, cery i ogólnego samopoczucia.

 

Smile Dental Studio – gabinet stomatologiczny

Trafiłam do tego gabinetu, by usunąć amalgamatową plombę. To jedyna w tej części Polsce placówka lecząca zęby… holistycznie. Czyli miejsce dla mnie. Okazuje się bowiem, że usunięcie takiej toksycznej plomby wymaga specjalistycznego potraktowania: zabezpieczenia organizmu Pacjenta przed wniknięciem uwalnianej rtęci i innych toksyn w głąb ciała.
Przed zabiegiem przyjmuje się suplementy neutralizujące ewentualne działanie trucizn z rozwiercanej plomby.

To oczywiście tylko jeden z zabiegów rekomendowanych w Smile Dental Studio. Właścicielka ciągle dokształca się na krajowych i międzynarodowych sympozjach dla specjalistów traktujących swoich Pacjentów całościowo, a nie tylko przez pryzmat organu, w którym się specjalizują.

Kieruję więc tu Pacjentów z przewlekłymi dolegliwościami, boreliozą, chorobami immunologicznymi, którzy nie pozbyli się jeszcze starych, toksycznych plomb oraz wszystkich z dolegliwościami związanymi z dziąsłami, zębami leczonymi kanałowo, etc.

 

Agnieszka Świerczak – osteopata

Osteopatia to stosowana od 140 lat metoda badania manualnego, która stawia nacisk na współzależność między Umysłem, Duszą i Ciałem. Według niej organizm ludzki jest zdolny do samoleczenia i przywracania równowagi wewnętrznej.

Osteopatą może zostać tylko lekarz bądź fizjoterapeuta. Różnią się od tych ostatnich bardziej zaawansowanym wykształceniem medycznym i holistycznym spojrzeniem na patologie układu ruchowego – przekonaniem, że organizm człowieka jest całością, a nie sumą poszczególnych narządów oraz, że organizm ma w sobie swojego najlepszego lekarza – układ odpornościowy.

Osteopaci posiadają wiedzę z anatomii, fizjologii, biomechaniki, neurologii itp. Potrafią stawiać trafne diagnozy poprzez manualne badanie określające stopień i miejsce występowania patologii. Często posługują się też badaniem neurologicznym lub internistycznym. Celem terapii jest pobudzenie organizmu do samoleczenia poprzez stosowanie manualnych technik. Osiągają to m.in poprzez rozciągnięcie tkanek, zlikwidowanie napięć, lepsze ukrwienie chorego miejsca. Poszukiwanie i odpowiednie traktowanie źródła bólu, zamiast leczenia tylko objawów, odróżnia osteopatię od innych terapii manualnych.

Osteopatia jest odpowiednia dla pacjentów w każdym wieku, od dzieci do seniorów. Dzięki takiemu holistycznemu podejściu osteopatię stosuje się przy:
– ostrych bólach mięśni i kręgosłupa
– chorobach związanych z trawieniem
– chorobach urologicznych i ginekologicznych
– bólach głowy
– zaburzeniach układu krążenia i oddechowego
– stanach pourazowych i powypadkowych
– problemach zdrowotnych kobiet w ciąży i przy porodzie
– wadach postawy
– zaburzeniach lękowych i stanach depresyjnych

Działa ona także na narządy wewnętrzne poprzez tzw. masaż wisceralny:

Gdy jeden z narządów traci ruchomość z powodu nieprawidłowych napięć mięśniowych, zrostów lub blizn, organizm zwraca się przeciwko sobie, wpływając na zmianę napięć w układzie mięśniowym, więzadłowym, stawowym i powięziowym. Skutkiem tych usztywnień są dysfunkcje i schorzenia układu mięśniowo-stawowego, trawiennego, oddechowego, naczyniowego, nerwowego oraz moczowego.
Manipulacje wisceralne (trzewna) są zabiegami manualnymi, które usuwają dysfunkcje organów wewnętrznych. Metody te można podzielić na bezpośrednie (mobilizują narząd poprzez manewry ręczne) oraz pośrednie (delikatne ułożenie reki w celu wyczucia wszelkich niewłaściwych napięć). Poprzez manipulacje trzewne odzyskujemy prawidłową ruchomość, elastyczność tkanek wokół danego narządu. Manipulacje wisceralne zostają włączone w kanon globalnego leczenia osteopatycznego np. w bólach głowy, kręgosłupa, cieśni nadgarstka, łokcia tenisisty czy dolegliwości kolana.

Kolejnym dobrodziejstwem osteopatii jest terapia czaszkowo-krzyżowa (Cranio sacral).

Zapraszam do przeczytania wywiadu z Agnieszką!

 

Beata Grześkowiak – doula

Doula (z gr. ta, która służy) to wykształcona i doświadczona również w swoim macierzyństwie kobieta, zapewniająca ciągłe niemedyczne, fizyczne, emocjonalne i informacyjne wsparcie dla matki i rodziny na czas ciąży, porodu i po porodzie. Od 1 stycznia 2015r. doula jest w Polsce oficjalnie zarejestrowanym zawodem.

(źródło definicji: http://www.doula.org.pl/)

Położna dba o fizjologiczny przebieg porodu. Lekarz wkracza, gdy ta fizjologia zostaje zaburzona, doula natomiast dba o dobrostan rodzącej, reagując na jej, indywidualne i zmieniające się wraz z dynamiką porodu, potrzeby. W żaden sposób nie zaburza przy tym pracy personelu medycznego  ani nie wchodzi w jego kompetencje, nigdy też nie podważa decyzji podejmowanych na sali porodowej.

Doula spotyka się z klientką w ostatnich tygodniach ciąży. Mają wtedy szansę się poznać, omówić szczegóły dotyczące porodu i oswoić związane z nim lęki. Wg Standardów Opieki Okołoporodowej rodzącej kobiecie ma prawo towarzyszyć bliska jej osoba. Niektóre szpitale pozwalają na obecność dwóch osób – partnera i douli, w innych – partner musi się z doulą wymieniać. Wsparcie doul nie ogranicza się tylko do asystowania kobiecie przy narodzinach jej dziecka. Prowadzą spotkania przygotowujące pary do porodu, kursy chustonoszenia i różnego rodzaju warsztaty o tematyce okołoporodowej. Część z nich to Promotorki Karmienia Piersią, specjalizujące się we wsparciu laktacyjnym młodych mam.

doula Beata Grześkowiak – absolwentka pierwszego w Polsce Rocznego Studium dla Doul w Poznaniu. Asystentka porodowa oraz instruktor masażu Shantala dla niemowląt.

W swojej pracy z Kobietami z zamiłowaniem korzysta z niezwykłych właściwości meksykańskiej chusty Rebozo. Jej specjalnością są: masaż Rebozo (który świetnie sprawdza się również w trakcie porodu jako jedna z niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu) oraz tzw. rytuał zamykający – Cerrada.

Relaksacyjny masaż Rebozo – choć dedykowany jest szczególnie kobietom w ciąży, z powodzeniem można go stosować u każdego, kto czuje potrzebę głębszego relaksu i lepszego połączenia z własnym ciałem. Masaż ten jest bardzo komfortowy dla osób, którym nie odpowiada bezpośredni kontakt z masażystą – tutaj tylko chusta dotyka i masuje poszczególne partie ciała, izolując jednocześnie od nadmiaru bodźców z zewnątrz.

Rytuał zamykający to specjalny rodzaj masażu proponowany Kobiecie już po okresie połogu, który ma na celu symboliczne zakończenie tego etapu Jej życia. Jest to zamknięcie zarówno w wymiarze fizycznym, jak i emocjonalnym oraz mentalnym.

W wyjątkowej atmosferze, pełnej ciepła i siostrzanej miłości, dwie doule „zamykają” ciało Kobiety kilkoma chustami Rebozo. Towarzyszą temu spokojna muzyka, delikatne zapachy i łagodne światło świec. Rytuał poprzedzony jest częściowym masażem jedną z chust.

Więcej na www.rodzezdoula.pl oraz na FB.

 

Med Polonia – nawiązaliśmy współpracę z Prywatnym Szpitalem Med Polonia! Jeden lub dwa dni w tygodniu zapraszam na wizyty do gabinetu 111, przy ulicy Obornickiej 262B.

Med Polonia to prywatny szpital w Poznaniu, zapewniający kompleksową diagnostykę oraz leczenie w ponad trzydziestu specjalistycznych poradniach, dziesięciu pracowniach diagnostycznych oraz nowoczesnym laboratorium medycznym. Mając teraz także do dyspozycji uzupełnienie leczenia o metody sprawdzone przez dziesiątki tysięcy lat, takie jak akupunktura, terapie naturalne oraz indywidualne wsparcie w zakresie odżywiania organizmu, Pacjenci mają do dyspozycji pełen zakres możliwości komplementarnego dbania o swój dobrostan.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i do wzięcia udziału we wspólnych akcjach, na przykład w Białej Sobocie, podczas której bezpłatnie można zapoznać się z propozycjami lekarzy i terapeutów, poznać ich osobiście oraz porozmawiać o sposobach diagnostyki i leczenia.

 


Oprócz tego zapraszam na salę szkoleniową mojej firmy CreativeMedia wizerunek-doradztwo-szkolenia, gdzie od 17 lat pomagam zarządom, właścicielom firm i organizacji w budowaniu strategii rozwoju, doskonaleniu kompetencji pracowników i kreowaniu orientacji na sukces.

Jestem trenerem biznesu i coachem. Posiadam dyplom SPMP – Project Manager, manager zarządzania zasobami ludzkimi, dyplom Instytutu Europeistyki w Warszawie – państwa i spółek handlowych, dyplom ukończenia RTZ (Racjonalnej Terapii Zachowań). Jestem także Absolwentką Instytutu Ekonomicznego Polskiej Akademii Nauk w ramach studiów doktoranckich oraz MBA (Executive Doctoral Business Administration),

Jestem zwolenniczką integralnego, holistycznego podejścia do rozwoju Człowieka i organizacji.

Zdecydowanym wyróżnikiem firmy na tle branży jest jej elastyczność, czyli indywidualne podejście do klientów, dopasowanie do ich potrzeb, planów i sugestii. CreativeMedia to również kreatywność działania – zaskakiwanie niekonwencjonalnymi pomysłami i tworzenie wielu dróg dojścia do tego samego celu. Partnerskie nastawienie na relacje i negocjacje oraz patrzenie przede wszystkim na długotrwałe efekty współpracy dopełniają kompleksowości świadczonych usług.

ponad 20-letni dorobek dydaktyczny

ponad 15 000 godzin szkoleniowych

ponad 7 000 przeszkolonych osób

ponad 100 autorskich programów szkoleniowych

ponad 17-letnie doświadczenie menedżerskie

ponad 10 nagród i wyróżnień branżowych

 

CreativeMedia działa w oparciu o zasadę „Dostajesz więcej, niż oczekujesz…”.

Oferuje wysokie kwalifikacje oraz bogate i bardzo różnorodne doświadczenie zawodowe w zakresie identyfikacji i analizy potrzeb szkoleniowych, projektowania i prowadzenia szkoleń, a także budowania polityki HR. CreativeMedia to także wiedza i umiejętności z zakresu zarządzania, prawa pracy, kompleksowego przeprowadzania rekrutacji i diagnoz psychologicznych z wykorzystaniem metod testowych i development / assessment centre. To również biegła umiejętność stosowania profesjonalnych testów psychologicznych – własny szeroki zestaw.

Oferta firmy łączy w sobie elementy HR i PR.  Są to dziedziny ściśle ze sobą związane. Nawet najlepszy PR nie wystarczy, gdy w załodze są niezadowoleni pracownicy. Nawet największa akcja niesienia pomocy innym nie zostanie odebrana, jako szczera jeśli wszyscy wokół będą wiedzieć jak źle traktuje się podwładnych i klientów. Jedynie zgodnie prowadzona polityka działów HR i PR, rozumiana przez załogę i przekładająca się na ich zaangażowanie jest sukcesem przez duże „S”.

TEMATYKA PROWADZONYCH PRZEZE MNIE SZKOLEŃ:

 • Action Learning
 • Asertywność
 • Autoprezentacja i wystąpienia publiczne
 • Delegowanie
 • Efektywne podejmowanie decyzji
 • Komunikacja
 • Negocjacje
 • Obsługa Klienta
 • Radzenie sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym
 • Rozwiązywanie konfliktów
 • Rozwój osobisty
 • Spełnianie marzeń
 • Techniki kreatywne w pracy Menedżera
 • Techniki motywacyjne
 • Techniki perswazji
 • Techniki sprzedaży
 • Zarządzanie
 • Zarządzanie czasem

OPRÓCZ TEGO ORGANIZUJEMY:

 • Eventy
 • Imprezy integracyjne
 • Assessment Centre
 • Audyty
 • Coaching – sesje indywidualne
 • Development Centre

ZAJMUJEMY SIĘ RÓWNIEŻ:

 • Public Relations
 • Reklamą
 • Wsparciem marketingowym i promocyjnym
 • Zarządzaniem marką
 • Konsultingiem i wsparciem procesu rekrutacji
 • Systemami motywacyjnymi

Zapraszam do kontaktu!

Komentarze są wyłączone.