Akupunktura

Akupunktura Poznań - Homnis

Akupunktura

Każdy Pacjent jest wyjątkowy, z własnym bagażem doświadczeń, chorób, dolegliwości oraz zasobów, dlatego zabiegi akupunktury (i pozostałe) dostosowuję do bieżącej nierównowagi w Ciele, Umyśle, Emocjach. Terapia pomóc ma w przywróceniu naturalnej równowagi wszystkich procesów w organizmie, pomagając mu w zachowaniu zdrowia.

Medycyna Chińska traktuje Pacjenta holistycznie, co oznacza, że dla mnie ważne jest wszystko to, co dotyczy człowieka w danym momencie – ogólny stan jego zdrowia, patologie na poziomie narządowym, ale także jak radzi on sobie z emocjami, jaka jest jego aktualna sytuacja życiowa, styl życia, w jaki sposób się odżywia, czy w i jaki sposób kultywuje naturalny związek z Naturą i Duchowością. Zdrowy człowiek cieszy się równowagą na każdym z tych poziomów i akupunktura od wielu tysięcy lat łączy i równoważy poprzez system kanałów – meridianów energetykę całego organizmu, przywracając doskonałe samopoczucie.

Dzięki temu podejściu medycyna chińska, według światowej Organizacji Zdrowia, ale przede wszystkim na bazie ponad 5 tysięcy lat doświadczeń, pomaga w ponad 200 dolegliwościach – zobacz: LECZONE DOLEGLIWOŚCI.

 

Akupunktura polega na stymulacji igłami precyzyjnie dobranych punktów na ciele. Zabieg nie jest bolesny, ale dążę do uzyskania odczucia mrowienia, rozpierania, odczucia przepływu „prądu” od nakłutego punktu do innych części danej partii ciała. Dzięki temu energetycznemu sygnałowi organizm stymulowany jest do uzupełniania energii tam, gdzie je brakuje lub przekierowywania jej z miejsc, gdzie się nieprawidłowo skumulowała, na przykład na skutek urazu, ataku zewnętrznych czynników (zimno, wilgoć, wirusy, pasożyty, urazy, nieprawidłowe odżywianie, etc.).

 

Terapię akupunkturową wspieram wieloma innymi skutecznymi zabiegami, poradami: terapia informacyjno-falowa, ziołolecznictwo zachodnie i według Medycyny Chińskiej, moksa, gua sha, indywidualna dietetyka zgodna z holistycznym podejściem Medycyny Chińskiej, suplementacją, probiotykami, a także, sesjami coachingowymi oraz współpracą ze sprawdzonymi fachowcami z  różnych dziedzin i rekomendacją zaprzyjaźnionych gabinetów medycyny naturalnej i diagnostyki: (osteopatia, hydrokolonoterapia).

 

Komentarze są wyłączone.