Masz astmę – masz zaparcia. I odwrotnie – problemy z układem oddechowym, doprowadzą do nierównowagi w jelitach.

Masz astmę – masz zaparcia.
I odwrotnie – problemy z układem oddechowym, doprowadzą do nierównowagi w jelitach.

Czytam na forum:

„Zaparcia nawykowe, spotkał się ktoś z tym? Syn 4 lata ma alergię wziewna. Już ponad miesiąc bierze dicopeq i probiotyki, badania w porządku, USG w porządku a jak problemy są ta są. Daje mu dużo pić, rodzynki soki jabłkowy, śliwki winogrona a problem nadal jest, pieczywo je mieszane ale większość żytniego, 2-3 dniowego, takie zalecenie gastro, niestety to nic nie daje. Macie jakiś pomysł jak mu pomóc?”

Zgodnie z naukami medycyny chińskiej Płuca połączone są w parę z Jelitem Grubym. Oba narządy odpowiadają za mechanizm przyjmowania i (po)puszczania. Zauważyliście u siebie lub u członków rodziny, że jeśli ktoś ma problemy oddechowe, to często skarży się także na zaparcia, wzdęcia, etc. I odwrotnie – kłopoty jelitowe doprowadzają w końcu do zaburzeń układu oddechowego.

Leczymy więc całościowo oba układy – zioła, akupunktura, odpowiednio dobrane odżywianie i efekty widać po 2-3 tygodniach, w stanach ostrych – niemal od razu!

Źle leczone objawy (zamiast przyczyn) doprowadzają także do nierównowagi emocjonalnej – może rozwinąć się nadmierny smutek, długo odczuwany żal, nieumiejętność radzenia sobie ze stratą, nadmierna kontrola, pedantyzm, perfekcjonizm – to wszystko objawy nierównowagi w tzw. Elemencie Metalu związanego właśnie z Jelitem Grubym i Płucami.

Zwróćmy uwagę, że ludzie, którzy długo (za długo…) noszą w sobie żałobę, nostalgię skarżą się na ucisk w klatce piersiowej, niemożność wzięcia głębszego oddechu, mają trudność w pozbywaniu się rzeczy, które im nie służą, kończeniu niedobrych związków albo za bardzo przywiązują się sztywnych moralnych zasad, stają się do przesady konserwatywni, etc.

U takich pacjentów, zwłaszcza dzieci, pieczywo pełnoziarniste paradoksalnie może pogarszać objawy – podrażni jelita, jest ciężko strawne! Zapchane jelita nie poradzą sobie z przepchnięciem takiej ciężkiej, wysokobłonnikowej masy, często w dodatku zbyt suchej.

Probiotyki paradoksalnie także nie u wszystkich dadzą poprawę. Warto najpierw sprawdzić czy nie mamy do czynienia z przerostem flory bakteryjnej, w przeciwnym wypadku także będą pogarszać stan.

Najlepiej więc zadziałać kompleksowa najpierw pod kątem diagnozy, a później leczenia synergicznego – tak jak lubię :).

Każdego Pacjenta z podobnymi objawami zachęcam do zrobienia testów na pasożyty.

W ogromnej liczbie przypadków alergie cofają się w cudowny sposób po odrobaczeniu. Akupunktura i ewentualnie zioła wzmocnią dodatkowo odporność, pobudzą do pracy Pęcherzyk Żółciowy, by dzięki odpowiedniemu wydzielaniu żółci tworzyć środowisko skrajnie nieprzyjazne dla nieproszonych gości. Stymulacja Energii (Qi) Płuc i Jelita Grubego odżywi organizm, pozwoli usunąć resztę toksyn i przywróci normalne funkcjonowanie.

A czekając na zabieg akupunktury, można wspomóc się samemu.

Ważne jest nawilżenie Jelit i Płuc:

– ugotuj kompot z gruszek z goździkiem, niesiarkowanymi daktylami Łzawicą Ogrodową (Yi Yi Ren). Po wypiciu kompotu nasiona Łzawicy dodaj na przykład do porannej owsianki.

– kup łuskane nasiona moreli (Xing Ren), zmiel na proszek. Przygotuj napój: pół łyżeczki na 3/4 szklanki ciepłej wody + sok z cytryny (ćwiartki lub więcej) + miód. Pij raz dziennie rano. Napój mocno nawilża i “zsyła w dół” – takie działanie na nasz organizm wywiera smak gorzki (mimo, że tu złagodzony cytryną i miodem).

– Balsam kapucyński wspomaga trawienie, walczy z pasożytami (wiele doniesień o skuteczności w wybijaniu Lamblii)

Resztę indywidualnie dobrać trzeba podczas wizyty.

I po miesiącu będzie o niebo lepiej, a po 3 – może idealnie! 🙂

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *