RECEPTURY NA USUNIĘCIE LAMBLI
Poniżej znajdują się propozycje kuracji, zalecenia żywieniowe oraz lista ziół, które pomogą pozbyć się tego pasożyta. Pamiętaj, że kuracji powinna podjąć się cała rodzina. Możesz wybrać taką, która najlepiej Ci odpowiada lub łączyć niektóre ze sobą – pamiętaj także, że gdy przyjmujesz leki przeciwpasożytnicze, powinieneś skonsultować dobór kuracji
z lekarzem prowadzącym. Lamblie to pasożyty trudne do usunięcia ze względu na swoją odporną żywotność, szybkie rozmnażanie i tendencję do grupowania się w kolonie. Należy więc powtarzać kurację i trzymać się diety – unikać szczególnie tłuszczów i cukrów!
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zapoznaj się najpierw z innymi wpisami o pasożytach.
W przypadku lambliozy możesz też skorzystać z kuracji opisanych w zaleceniach przeciw glistom – większość z nich będzie przydatna także w przypadku lambliozy i innych pasożytów.
Kuracja ziołowa przeciw lambliom:
Ziele piołunu – 30g
Ziele tymianku – 30g
Liść orzecha włoskiego – 30g
Liść szałwii – 30g
Kłącze tataraku – 30g
Przygotowujemy w proporcji jedna łyżka mieszanki na szklankę wrzątku. Dawkowanie: dzieci 3xdziennie po ½ szklanki między posiłkami, dorośli szklanka. Potem przez trzy tygodnie podajemy dawkę o połowę mniejszą.
Lub:
Ziele tymianku – 30g
Kłącze tataraku – 30g
Korzeń omanu – 50g
Liście mięty pieprzowej – 25g
Ziele orzecha włoskiego – 25g
Ziele piołunu – 10g
Przygotowujemy w proporcji 2 czubate łyżki na litr wody. Pijemy jedną szklankę rano, jedną wieczorem. Po wypiciu pierwszego zestawu należy zrobić przerwę 3 miesiące, po czym powtórzyć kurację.
Kuracja bursztynem przeciwko lambliozie:
Bursztyn ma właściwości bakteriobójcze, odtruwające i przeciwwirusowe. Będziesz potrzebować czystego, nieoszlifowanego bursztynu i spirytusu.
Bursztyn wsypujemy do słoika lub butelki i zalewamy spirytusem tak, aby zakryć bursztyn – nie więcej! Odstawiamy zamknięty słój/butelkę na co najmniej dwa tygodnie. W ten sposób otrzymamy nalewkę bursztynową o działaniu antybiotyku! UWAGA – upewnij się, że nie jesteś uczulony na bursztyn!
Dawkowanie:
Dzieci w wieku 6-12 lat: 15-20 kropli nalewki 3 razy dziennie.
Dzieci w wieku 12-16 lat: 20-30 kropli 3 razy dziennie.
Młodzież od lat 16 i dorośli: 30-40 kropli, także 3 razy dziennie.
Krople dodajemy do 1/4 szklanki przegotowanej, schłodzonej wody. Kuracja powinna trwać dwa tygodnie.
Warto włączyć do swojej diety również (ogólne zalecenie co do diety znajdziesz we wpisie 4 najlepsze sposoby na pozbycie się pasożytów):
– jabłka, suszone śliwki (generalnie więcej błonnika, a wykluczyć słodycze i tłuszcze!)
– kiszonki
– żurawinę
– papaję (liście papai również wykazują właściwości pasożytobójcze. Można je, podobnie jak pestki, wysuszyć i sproszkować. Około 15 g powstałego proszku zaparzać w 250 ml wrzącej wody i pić ciepłe; pestki natomiast, również wysuszone i sproszkowane, rozpuszczać w ilości jednej łyżeczki na szklankę wody lub mleka i pić na czczo; do leczenia możemy wykorzystać także sok z papai. Łyżkę świeżego soku należy wymieszać z łyżką miodu i 3 łyżkami gorącej wody. Wypić przygotowaną w ten sposób mieszankę. Po dwóch godzinach od wypicia sporządzić kolejną mieszankę: do 250 ml ciepłego mleka dodać 30-60 ml olejku rycynowego o działaniu przeczyszczającym)
– granaty
– grejpfruty (a także wyciąg z nasion grejpfrut – działa bakteriobójczo i przeciwwirusowo)
– owoce rangoon creeper (indyjski owoc, stosowany przez tamtejszą ludność przeciw zmianom skórnym wywołanym przez pasożyty)
– kokosa, olej kokosowy (łyżeczkę świeżo zmielonego miąższu kokosa możesz dodać do swojego śniadania, a 3 godziny po posiłku wypić szklankę mleka z olejkiem rycynowym (od 30 do 60 ml), który zadziała przeczyszczająco)
– buraki
– kapustę
– rzodkiew
– czosnek
– cebulę
– por
– paprykę czerwoną
– kurkumę (raz dziennie wymieszaj proszek lub sok ze szklanką mleka/wody – działa szybko
i pomaga przy przewlekłej biegunce, którą powodują pasożyty)
– migdały
– dynię (pestki i olej) – można także przyrządzić napar: około 300 g pestek dyni należy gotować na małym ogniu przez 2 godziny w 2 szklankach wody.
– goździki
– olej z goździka korzennego
Oraz zioła:
– komosę piżmową (od wieków stosowana na wszystkie rodzaje pasożytów na całym świecie, szczególnie w przypadku lambliozy!)
– berberys zwyczajny (wspomaga usunięcie lamblii, działa wzmacniająco i oczyszczająco, chroni Wątrobę i Nerki!)
– korę Pau D’Arco (jej składnik pomaga usunąć infekcję, wirusy i pasożyty, w tym lambliozę!)
– glistnik (najlepiej działa na glistę ludzką, ale będzie pomocny także przy lambliozie)
– bazylię
– oregano (także olejek z oregano)
– miętę
– lawendę
– rumianek
– macierzankę
– szałwię
– łopian
– tymianek
– piołun
– wrotycz
– lucernę siewną (wzmocni i zaopatrzy w witaminy, których często brak przy zakażeniu pasożytami)