3 skuteczne środki na grzybicę

3 skuteczne środki na grzybicę

Grzybica zewnętrzna może dotknąć skórę, paznokcie, stopy, miejsca intymne, a także jamę ustną. Wywołują ją grzyby, najczęściej drożdżaki. Grzybica jest chorobą zakaźną!

Na grzybicę, a także nużeńce i tym podobne, polecam trzy skuteczne środki: wodę utlenioną, boraks i sól!

A oto przepis na roztwór z dwóch pierwszych składników: potrzebna będzie woda destylowana, boraks oraz perhydrol 30% lub 35%.

Od litra wody destylowanej odlewamy do zlewu 50ml. Wsypujemy 50 gram boraksu, wstrząsamy kilka razy i odkładamy na 24 godziny. Po tym czasie otrzymujemy nasycony roztwór boraksu.

Przygotowujemy słoik z nakrętką twist, do którego ostrożnie, najlepiej za pomocą strzykawki, będziemy wlewać perhydrol, następnie dopełniając płyn wcześniej przygotowanym roztworem boraksu. Na każdą 1 część perhydrolu 30% dodajemy 9 części roztworu boraksu, natomiast na 1 część perhydrolu 35% – 10.5 części roztworu boraksu. Otrzymujemy roztwór nasycony boraksu wzmocniony perhydrolem do stężenia 3% wody utlenionej.

Na przykład, na standardowy słoik (900ml): po wlaniu do słoika 80ml perhydrolu 30%, dodajemy 720ml roztworu boraksu. I otrzymujemy świetne remedium anty-grzybicze! 🙂

Jak stosować? Nasączonym wacikiem smarujemy, kilka razy dziennie, dotknięte miejsca. 3% woda utleniona wzmocniona boraksem będzie trochę wybielać skórę, ale w zamian skutecznie przegoni grzyby! Docelowo skóra z zagrzybionych miejsc będzie schodzić.

Gdy nie ma ran lub są już one zabliźnione, można moczyć całe dłonie lub stopy w roztworze.

Skutecznym remedium jest też sól – można naprzemiennie stosować wyżej opisany roztwór oraz moczyć stopy/dłonie w stężonym roztworze soli kuchennej.

Nasycony roztwór uzyskamy zalewając grubą sól wodą i odstawiając na kilka dni. Sól powinna częściowo się rozpuścić, jeśli rozpuściła się cała, należy dosypać soli. Roztwór uważa się za nasycony, kiedy dodawana sól już się nie rozpuszcza. Taki roztwór powinien mieć około 26%.

Otrzymany płyn pomoże także pozbyć się kurzajek!

Podczas kuracji stosuję także pomocniczo MSM lub DMSO, które działają m.in. właśnie przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie.

Źródło: http://davidicke.pl/forum/boraksowa-konspiracja-t12465-30.html
Dodaj do zakładek Link.

2 odpowiedzi na „3 skuteczne środki na grzybicę

  1. maja mówi:

    A jakiś pomysł na grzybicę pochwy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *