7 prostych sposobów na jesienno-zimowe infekcje

7 PROSTYCH SPOSOBÓW NA JESIENNO-ZIMOWE INFEKCJE

Sick woman in fall autumn park sneezing in tissue. Ill girl caught cold flu outdoor. Rhinitis or allergy. Health care.

Kaszel? Katar? Zapalenie oskrzeli lub płuc? Oto moje gabinetowe sposoby z gwarancją wyzdrowienia w ciągu… 1 dnia!

Czasem uderzeniowo stosuję większość z nich, ale Pacjenci samodzielnie mogą sobie pomóc wybierając 2 – 3 kuracje, które akurat są dla nich najbardziej dostępne. Ważne: im szybciej zaczniesz działać, tym skuteczniejsza będzie terapia! Często poprawa jest natychmiastowa 😉

Z MOJĄ POMOCĄ:

1. AKUPUNKTURA – nakłuciem odpowiednich punktów usuwam zimno, wilgoć, wiatr – patogenne czynniki, które wniknęły w głąb ciała powodując objawy: katar, kaszel, dreszcze, poty, gorączkę… W ten sposób organizm próbuje pozbyć się wirusów i wspomnianych wyżej czynników chorobotwórczych. Pamiętajmy więc, że opisane objawy, choć niemiłe, NIE SĄ CHOROBĄ! I to nie z nimi walczymy, ale z jej przyczynami.
Zabieg natychmiast odblokowuje zatoki, rozluźnia sztywność karku, mięśni na plecach, niweluje ból głowy, obniża gorączkę, etc. Ale uwaga – jeśli choroba wniknęła już głębiej, a organizm przed zabiegiem sam nie podjął walki (np. poprzez poty albo gorączkę), akupunktura spowoduje właśnie taką odpowiedź immunologiczną, co oznacza, że w ciągu kilku godzin (często w nocy) Pacjent dostanie gorączki albo zacznie się mocno pocić – to przełom i rano po infekcji często nie ma już śladu.

2. ZIOŁA – łączę z akupunkturą. Moi Pacjenci znają podstawowe receptury medycyny chińskiej i najpierw z pomocą, później już samodzielnie potrafią z takiej bazowej chińskiej apteczki korzystać.

3. BAŃKI – ogniowe lub próżniowe – stawiane wzdłuż kręgosłupa (to tam przebiega pierwsza linia ataku chorobotwórczych czynników, dlatego często infekcji towarzyszy ból pleców, mięśni, dreszcze wzdłuż pleców…) oraz na kilku dodatkowych punktach błyskawicznie poradzą sobie z wyciągnięciem patogenów z powrotem na powierzchnię (o mechanizmie działania baniek opowiemy wkrótce).

BEZ MOJEJ POMOCY, PO POCZĄTKOWEJ KONSULTACJI:

4. KWAS L-ASKORBINOWY: dodajemy 1-2 łyżeczki na około 2 szklanki świeżo wyciśniętego soku np. z pomarańczy (dodatkowe źródło witaminy C), dolewamy gorącej wody, by uzyskać napój o temperaturze ok. 37 stopni, wlewamy do kubka termicznego i popijamy najlepiej cały dzień (dorabiamy miksturę, gdy się skończy). W razie wystąpienia biegunki, zmniejszamy o 25 % dawkę kwasu L-askorbinowego i pijemy do ustąpienia objawów infekcji.

5. MSM – dimetylosulfon lub metylosulfonylometan, czyli organiczna siarka: dodajemy 2 łyżeczki do drinka z kwasem L-askorbinowym, pijemy jak wyżej.

6. OLEJEK Z OREGANO: 2 – 5 kropli na łyżeczkę z cukrem lub miodem, 1 -2 razy dziennie. Można natrzeć klatkę piersiową, stopy (zmieszać z oliwą z oliwek albo olejem kokosowym).

7. BALSAM KAPUCYŃSKI – na infekcje dróg oddechowych – dorośli – 40-50 kropli z miodem, dzieci 15 kropli także z miodem (lub brązowym cukrem).

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.