Ciąża z akupunkturą i osteopatią

Ciąża z akupunkturą i osteopatią

Lubię synergię w pracy, zależy mi na efektach i satysfakcji Pacjentów, dlatego rekomenduję holistyczne podejście. Akupunkturą i ziołolecznictwem osiągamy wspaniałe rezultaty we wspieraniu płodności, a kiedy już pojawi się upragniona ciąża, świetnym uzupełnieniem dbania o dobrostan będą zabiegi osteopatii. Sama poddaję się im w miarę regularnie, regenerując ciało po pracy nad kozetką :). Pamiętajcie, że dobry osteopata będzie nieocenioną pomocą dla dziecka urodzonego przez cesarskie cięcie (wkrótce wpis na ten temat) oraz przy problemach z kolką, spastycznością, niedostatecznym rozwojem, etc.

Polecam Wam naszego partnera, Agnieszkę Świerczak, której sama bywam wierną pacjentką – uwielbiam pracować z Mistrzami w swoim fachu! Poniżej garść przydatnych informacji, korzystajcie i polecajcie dalej 😉

Osteopatia jest znakomitą metodą na bóle kręgosłupa, przeciążenia stawów, kłopoty z prawidłowym oddychaniem, czyli dolegliwości często towarzyszące ciąży. Jest to doskonały zamiennik dla leków, których spożywanie w tym stanie jest niewskazane.

Osteopatia leczy schorzenia układu kostno-stawowego i mięśniowego, czyli m.in:

  • bóle szyi, ramion, kręgosłupa, miednicy,
  • rwę kulszową,
  • dyskopatię,
  • zapalenie ścięgien,

Poradzi sobie również z nerwobólami i wszelkimi bólami głowy. Przyda się również przy leczeniu kłopotów pokarmowych, a także w przypadku nietrzymania moczu czy zastojach płynów ustrojowych w kończynach. Praca z przeponą działa szczególnie skutecznie, powodując u pacjentów uczucie lekkości oddychania.

Zabiegi są idealne dla przyszłych mam zmagających się z w/w problemami. W trakcie ciąży, w organizmie zachodzą liczne zmiany: dziecko powoli rośnie, powiększa się brzuch i piersi, środek ciężkości ciała się zmienia, krzywizny kręgosłupa pogarszają się. Wszystkie te zmiany wpływają na przeciążenie i naciągnięcie stawów i mięśni, a w konsekwencji bóle i kłopoty z oddychaniem. Napięcia przepony czy miednicy mogą blokować odpływ krwi i pogarszać stan żylaków nóg. Kobiety w ciąży najczęściej skarżą się na bóle szyi, ramion, miednicy, karku i kręgosłupa, jak również bóle podbrzusza i spojenia łonowego oraz zawroty i bóle głowy.

We wszystkich tych przypadkach osteopata jest w wstanie znacznie pomóc!

Dodatkową korzyścią terapii manualnej jest przygotowywanie ciała do porodu, zwłaszcza w sytuacjach nadmiernych napięć mięśni, które osteopata niweluje. Dzięki temu dziecko zdecydowanie łatwiej przychodzi na świat. Terapia manualna uwalnia również zrosty i zmniejsza blizny np. po cesarskim cięciu. Przyda się również przy leczeniu u dzieci urazów okołoporodowych.

Osteopatia jest całkowicie bezpieczna i osiąga świetne rezultaty! 🙂

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *