Homnis – Płodność i zdrowie kobiety

PŁODNOŚĆ I ZDROWIE KOBIETY – to moja praca i moja pasja. Medycyna chińska i naturoterapia skutecznie pomagają mi wspierać pary w szczęśliwym poczęciu 🙂

Ponad 2 miliony polskich par zmaga się z niepłodnością, mimo technicznych postępów współczesnej medycyny i farmakologicznego wysypu nowych leków.

Tymczasem medycyna chińska od wielu tysięcy lat korzysta z tych samych metod i okazują się one tak samo skuteczne także dziś. Dlaczego? Między innymi dlatego, że opierają się na odwiecznych naturalnych prawach, traktując pacjenta jako zintegrowaną część rytmów przyrody. Jesteśmy jej częścią, nawet zamknięci w czterech betonowych ścianach, sztucznym oświetleniu, odcięci od świeżego powietrza i zdrowej żywności, zestresowani, sfrustrowani, w ciągłym pędzie, karmieni złymi wiadomościami. Układ nerwowy, hormonalny, dokrewny – wszystkie zaczynają szwankować, trudno wtedy o zdrową ciążę, silne dziecko.

Tak wiele kobiet zmaga się z comiesięczną żałobą – znowu się nie udało, doświadcza trudnych emocji – od poczucia winy, frustrację, złość, poczucie żalu, beznadziei, zazdrości. Wiele kobiet doświadcza przejmującej samotności w przeżywaniu bólu po poronieniu, terminacji ciąży ze względu na ciężkie wady genetyczne.
Mnóstwo par nie otrzymuje od swoich lekarzy prowadzących niezbędnego wsparcia, także psychologicznego. Od krewnych i znajomych słyszą frustrujące rady w stylu „odpuść, wtedy będzie dobrze”, niestety nikt nie wie jak to odpuszczenie miałoby wyglądać w praktyce i co zrobić, by umieć odpuścić?! Sama znam te emocje, rozumiem ten ból, wiem czego żadna kobieta słyszeć nie chce. Zamiast rad, nieadekwatnego pocieszania, prób bagatelizowania, oferuję dyskretne towarzyszenie w procesie przywracania płodności, nadziei i radości życia.

W mojej rozwijającej się klinice dbam więc nie o pojedyncze wzorce chorobowe (np. mięśniaki), nie o pojedyncze niedomagające narządy wewnętrzne, nie zajmuję się objawami, ale dzięki pogłębionej diagnozie i zintegrowanej terapii, stymuluję organizm do samoregulacji, a w efekcie do usunięcia przyczyn niepłodności, problemów z cyklem miesiączkowym i innymi kobiecymi dolegliwościami.

Zintegrowane podejście do natury człowieka, organizmu kobiety jako całości fascynuje mnie od dawna. Uczę się od najlepszych specjalistów leczących niepłodność na całym świecie – moją mentorką jest cudowna kanadyjska akupunkturzystka Clara Cohen, Dr Xiao-Ping Zhai – obie mają spektakularne sukcesy we wspieraniu swoich pacjentów w naturalnym poczęciu. Jestem pilną uczennicą Raniego Ayala, Bartka Chmielnickiego i wielu innych – moich Mistrzów będę tu cytować, do ich dorobku często się odwoływać

W Polsce podziwiam pracę dr Preeti Agrawal oraz dr Yi Liu-Kabacińskiej. Miałam szczęście korzystać z ich wiedzy i doświadczenia, to dzięki tym kobietom zaczęła się moja przygoda z medycyną chińską. Przygoda, która skierowała moje życie na inne tory, choć ciągle podążam w tym samym kierunku – w holistyczny sposób pomagam w rozwoju Człowieka na każdym jego etapie – teraz także na polu terapeutycznym (akupunktura, ziołolecznictwo i inne metody medycyny chińskiej oraz naturopatii).

Choć już teraz dumna jestem z terapeutycznych sukcesów, moja nauka nie skończy się nigdy – każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia, ma swoją historię, emocje, genetyczne, rodzinne i środowiskowe uwarunkowania. Między innymi za to uwielbiam medycynę chińską – każdy pacjent dostanie 100% uwagi, osobistego zaangażowania, indywidualnego spojrzenia w holistycznym ujęciu.

Marzycie o dziecku? Pragniecie zdrowej ciąży? Staracie się bezskutecznie od ponad roku? Cierpisz na kobiece dolegliwości?

Chętnie pomogę, zadzwoń, napisz, czekam! Podaj dalej, może mogę pomóc Twoim bliskim? 🙂

Aneta Murakowska

PS. Zapraszam na fanpage w całości dedykowany płodności i zdrowiu kobiety, gdzie znajdziecie wiele dodatkowych informacji i inspiracji ;).

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *