Jak błyskawicznie uratować życie? Punkty ratunkowe.

💔 ZAWAŁ?❗️UDAR? 〽️OMDLENIE?

📢 Dzwoń pod 1️⃣1️⃣2️⃣ oraz działaj – to może uratować życie! Udostępniajcie dalej, ale z opisem, czyli całym wpisem, proszę 💚

Możesz błyskawicznie pomóc sobie lub komuś w potrzebie stosując bezpieczne strategie, wykorzystując wiedzę z akupunktury. Użyj czubka paznokcia, gałązki / patyczka, końcówki klucza lub długopisu (czasem ryzyko związane z zarazkami może być mniejsze, niż drastyczny spadek parametrów życiowych…).
Możesz też mocno ucisnąć albo ostatecznie pomasować! Warto wozić także w samochodzie koc ratowniczy – kosztuje grosze, a pełni ważną rolę w podtrzymaniu ciepła w zszokowanym organizmie po wypadku.

✅ UTRATA PRZYTOMNOŚCI z każdego powodu! / ATAK PADACZKI / HALUCYNACJE / PARALIŻ SENNY
☯️ Du Mai 26 w odległości 1/3 długości od górnej wargi w rynience pod nosem. Zastosuj niezwłocznie także u siebie, gdy czujesz, że robi ci się słabo. Przy pobieraniu krwi, z powodu lęku, spadku ciśnienia, etc. Kto sprawdził u mnie w gabinecie, ten wie jak potężny to punkt…

✅ UTRATA PRZYTOMNOŚCI / UDAR
☯️ Opuszki palców (wszystkie, a także każdy pojedynczy) – najlepiej punktowo skrwawić, choć w terenie ciężko bezpiecznie użyć ostrego, cieniutkiego narzędzia. Oszacuj ryzyko vs korzyści! Dwukrotnie w oczekiwaniu na karetkę używałam swojego paznokcia, błyskawicznie przywracając świadomość skrajnie wyziębionemu i odurzonemu człowiekowi z atakami epilepsji.

✅ ZAWAŁ SERCA / ATAK DUSZNICY BOLESNEJ
☯️ Heart 9 (Serce 9) – przy wewnętrznym kąciku macierzy paznokcia u małego palca (w starszym wpisie sprzed 2 lub 3 lat, z relacji z wakacyjnej interwencji znajdziecie także informacje na ten temat).

✅ WSTRZĄS ANAFILAKTYCZNY / ukąszenie żmii / użądlenie przez pszczołę
☯️ Pericardium 6 (Osierdzie 6) – 2 szerokości kciuka Pacjenta od nadgarstka.

✅ GORĄCZKOWE MAJACZENIE (np. wybudzenie się dziecka w nocy – otwarte oczy, ale brak kontaktu, lęk, halucynacje) / ATAK PANIKI / PSYCHOZA
☯️ Kidney 1 (Nerka 1) – na podeszwie stopy (bolesny) – mocne naciśnięcie punktu kciukiem sprowadza “podróżnika” na ziemię.

✅ ALKOHOLOWE DELIRIUM, przywracanie świadomości
☯️ Du 25 – czubek nosa.

✅ UKĄSZENIE PRZEZ ŻMIJĘ / OPARZENIE KORALOWCEM (bolesna, swędząca wysypka, pogarszająca się pod wpływem słodkiej ciepłej wody; normalny czas gojenia się do 6 miesięcy – po nakłuciu zniknęła po 3 tygodniach! to moje osobiste doświadczenie)
☯️ Ba Feng (8 punktów na obu stopach) – pomiędzy palcami obu stóp

🐕🐈🐇🐎🐖 Du 26 i 25 łatwo zastosować także u zwierząt. Uważaj na gwałtowne, automatyczne reakcje! 🐕🐈🐇🐎🐖

‼️Powyższe działania, jeśli mówimy o pomocy podczas wypadku drogowego lub innej groźnej dla życia sytuacji, nie mają na celu zastąpienia działań lekarskich, a jedynie utrzymanie poszkodowanego w przytomności (a więc w kontakcie), cieple i zniwelowanie oznak szoku oraz bólu. Akupresura znacząco wspomoże funkcje życiowe, zwiększając szanse w oczekiwaniu na pomoc.‼️

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *