Co mi z oczu patrzy? Czyli co można wyczytać z wyglądu oka

Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oczy odzwierciedlają stan, istotę organów i umysłu. Wygląd oczu może być jednym z elementów diagnozy – jak widać na załączonym obrazku, odpowiednie miejsca w i wokół oczu przypisane są i odzwierciedlają stan konkretnych organów.

Kąciki oczu, jak widać na obrazku, przypisane są Sercu. Ich zaczerwienienie może zatem świadczyć o obecności gorąca – o objawach gorąca w Sercu poczytaj więcej TUTAJ. Z kolei zaczerwienienie twardówki wskazywać może na gorąco w Płucach, objawiające się kaszlem, gorączką, aż w końcu zapaleniem płuc.

Obrzęki powiek również mają swoje znaczenie. Co powoduje obrzęk? Wilgoć – zatem obrzęk górnej powieki to objaw obecności wilgoci w organizmie, czyli śluzu. Kiedy zimny śluz przekształci się w gorący, wówczas można to zaobserwować na twardówce – może przybrać żółty odcień.

Z kolei obrzęk dolnej powieki lub worki pod oczami mogą być objawem niedoborów Nerek.

Jak widać twardówka to także cenny czynnik diagnostyczny – czerwona oznacza gorąco w Płucach, żółtawa świadczy o obecności gorącego śluzu, z kolei blada, przyćmiona to oznaka niedoborów Krwi.

A co gdy całe oko jest czerwone, opuchnięte i boli? To gorąco Wątroby lub gorący wiatr, co manifestuje się między innymi migrenami, gorzkim smakiem w ustach, bezsennością, ryzykiem udaru, irytacją, złością aż do napadów furii.

Oczy mroczne, zamglone świadczą o naszym stanie psychicznym – zapewne towarzyszy nam wówczas niepokój, jesteśmy słabsi, zmartwieni.

Kropki/plamy w polu widzenia mogą świadczyć o niedoborach Krwi Wątroby lub Nerek.

Jakie oczy w takim razie będą oznaką witalności i zdrowia? Takie oczy lśnią i są „czyste” – bez żadnych zabarwień i obrzęków.

To co? Gotowi spojrzeć sobie w oczy? 🙂

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *