6 pytań, które sprawdzą, czy Twoja Wątroba potrzebuje wsparcia

Żyjemy w czasach pełnych stresu i pędu – śpieszymy się, denerwujemy, niecierpliwimy, przeżywamy stres… A to wszystko odbija się na naszych organizmach i na naszej psychice.

Powracamy do tematu Wątroby, przypisanej Elementowi Wiosny, czyli Przemianie Drzewa. Pisaliśmy dużo o Wątrobie oraz o tym, że nasz stan emocjonalny przekłada się na pracę Wątroby i odwrotnie – zaburzenie jej pracy wpływa na nasz nastrój i stan psychiczny. O szczególnym wpływie kumulowania emocji możecie poczytać TUTAJ.

 

Dziś chcemy Wam zadać kilka pytań, abyście mogli sprawdzić, jak się miewa Wasza Wątroba i czy nie potrzebuje więcej wsparcia i energii:

  1. Czy często czujesz się zdenerwowany lub zły?
  2. Czy masz problem z podejmowaniem decyzji?
  3. Czy często narażasz się na sytuacje stresowe?
  4. Czy cierpisz na wahania nastroju, bóle głowy, problemy hormonalne, lub inne objawy PMS?
  5. Czy masz uczulenie, alergie wiosenne?
  6. Czy wiosną czujesz się gorzej, fizycznie lub emocjonalnie? Nasilają się np. objawy związane z przeżywaną choroba lub dolegliwością?

 

Jeśli na większość z tych pytań udzieliłeś/udzieliłaś odpowiedzi twierdzącej – najwyższy czas pomyśleć o Wątrobie!

 

Jak o nią zadbać?

Zacznijmy od emocji – to kluczowy element dla Wątroby. O tym wzajemnym wpływie, jak już wspomniałam, pisaliśmy TUTAJ. Warto odpocząć, odpuścić, ale też pozwolić sobie na trudne emocje. Skrywane, nie dopuszczane emocje nie tylko odbijają się na naszym szeroko rozumianym zdrowiu, ale też w końcu kumulują się i wracają ze zdwojoną siłą. Prawidłowy przepływ emocji = prawidłowy przepływ Energii. A to ona wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie.

Rozładuj złość – idź na długi spacer, poćwicz, pobiegaj, skieruj tę Energię na coś pozytywnego! Każdy niech wybierze to, co mu najlepiej odpowiada – swój własny, unikalny sposób.  Dla jednego będzie to aktywność fizyczna,  poświęcanie się innym czynnościom, a dla drugiego długa kąpiel, spacer lub po prostu dobry film czy książka. Ważne, aby poruszyć Energię, a nie „zduszać” ją w sobie lub udawać, że jej nie ma. Dopiero kiedy damy sobie przyzwolenie na odczuwanie złości, gniewu, niepokoju czy smutku, możemy podjąć decyzję, co z tym zrobimy.

Oczywiście warto wspierać także samą Wątrobę. Unikamy tłuszczów i cukrów, przetworzonej żywności, alkoholu oraz nadmiaru lekarstw. Więcej zaleceń o żywieniu przyjaznemu Wątrobie znajdziecie TUTAJ, z kolei listę ziół, które wspierają pracę Wątroby – TU!

Kolejnym ważnym punktem jest oczyszczenie Wątroby. Na blogu znajdziecie prosty, dwudniowy sposób (choć najlepiej poprzedzić go dietą przyjazną Wątrobie!) – KLIK!

W poruszeniu Energii i dążeniu do jej równowagi świetnie pomogą zabiegi akupunktury. Odpowiednio dobrany zabieg może pomóc odpuścić (lub dopuścić do siebie) emocje, zredukuje napięcia i objawy wywołane stresem, pomoże się zrównoważyć i wyciszyć, a także wzmocni Wątrobę.

Jeśli po przeczytaniu tekstu uznałeś, że czas na zadbanie o Wątrobę – zapraszam!

Źródło: 1.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *